Montaż drzwi przesuwnych - porady

 

Montaż drzwi przesuwnych jest banalnie prosty – to jedna z wielu zalet kupowania drzwi składanych. Przede wszystkim nie potrzebujemy specjalistów aby zamontować drzwi (ja ma to miejsce na przykład w przypadku szafy na wymiar czy innych mebli) ponieważ można zrobić to samemu. W komplecie z drzwiami przesuwnymi otrzymujemy system jezdny wraz z maskownicą, skrzydło drzwiowe oraz element jezdny montowany do ziemi (w formie małego plastikowego elementu prowadzącego).

Pierwszym punktem montażu drzwi jest przymocowanie systemu jezdnego u góry światła otworu, należy go przykręcić mocnymi śrubami, miejsca do wkręcania śrub są odpowiednio wyznaczone. Pamiętajmy o odpowiedniej wysokości, aby skrzydło drzwiowe się zmieściło. W kolejnym punkcie należy „wjechać” drzwiami do szyny jezdnej i zamocować z jednej i z drugiej strony szyny elementy zamykające system, tak, aby drzwi nie „wyjechały” poza. Drzwi „wiszą” na systemie ale na razie są niestabilne, do ustabilizowania posłuży nam element jezdny.

Jeżeli drzwi przesuwają się w lewo, należy je przesunąć aby przejście pozostało otwarte, a następnie zamocować element tak, aby nie przeszkadzał przy przechodzeniu oraz tak, by cały czas stabilizował drzwi. Jest to możliwe dzięki temu, że drzwi są szersze o kilka centymetrów od światła przejścia. Na sam koniec pozostaje nam zamontować/przykleić maskownicę systemu jezdnego.

Tak zamontowane drzwi są gotowe do codziennego użytku i służenia nam przez wiele lat.

Obszar działania i cennik transportu

Bytom
Piekary Śląskie
Chorzów
Siemianowice Śląskie

Katowice
Czeladź
Tarnowskie Góry
Ruda Śląskia
Sosnowiec
Dąbrowa Górnicza
Zabrze
Gliwice

Miasteczko Śląskie
Knurów
Mikołów
Rybnik
Żory
Tychy
Pszczyna
Mysłowice
Jaworzno

Chrzanów
Olkusz
Zawiercie
Siewierz
Ogrodzieniec
Oświęcim
Pszczyna
Czerwionka-Leszczyny
Łaziska-Górne

stat4u